AKSARAY ‘TEK NEFES’ İSTİKLAL MARŞI OKUDU

İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle Aksaray’da çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Aksaray Valiliği tarafından organize edilen etkinlikte kent genelinde 12 Mart 1921 tarihinde Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılan İstiklal Marşı’nın kabulünün yüzüncü yıl dönümü nedeniyle saatler 19.21’i gösterdiğinde tüm kent hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okudu.

Kent genelinde trafik durdu, tüm kamu kurum ve kuruluşları bulundukları yerlerde İstiklal Marşı’nı okudu. 15 Temmuz Milli İrade Meydanında düzenlenen törende ise Aksaray Belediyesi tarafından 19.21’de top atışı yapıldı. Vali Hamza Aydoğdu, İl Jandarma Komutanı Albay Halil Murat Bilgiç, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş ile öğrencilerin İstiklal Marşı’nı okudu. 


İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bir açıklama yapan Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, 12 Mart 1921’in İstiklal Marşı’nın kabul ediliş tarihi olduğunu belirterek, “Tüm Aksaraylılar olarak hep beraber kutluyoruz. Coşkuyla hep birlikte İstiklal Marşı’mızı okuduk. Bu anlamda bir farkındalık oluşturmak istedik. Yetişen yeni çocuklarımız, İstiklal Marşı’nın değerini ve önemini bir anlamda bilsinler. Bu kültür ve birikim nesilden nesile aktarılsın. Bu anlamda gençlerimizi çok güzel bir etkinlik hazırladı. Tüm Aksaray 7’den 70’e bugünkü etkinliklere katıldı. Herkese çok teşekkür ediyorum. Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın” dedi.
Etkinlik havai fişek gösterisinin ardından son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Hattı - İlginç Ne Var?