AKSARAY’DA “EN İYİ NARKOTİK POLİSİ ANNE” PROJESİ

Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığımız Koordinesinde yürütülen “EN İYİ NARKOTİK POLİSİ ANNE” uyuşturucuyla mücadelede annelere yönelik farkındalık ve bilinçlendirme çalışmalarını kapsamaktadır. Kampanyanın; uyuşturucu kullanımının henüz başlamadan önüne geçmek, uyuşturucu kullanmış ama henüz bağımlı olmamış çocukları tespit edebilmek hedefleri kapsamında, annelerin farkındalığının artırarak uyuşturucu kullanımını önleyebileceği düşünülmektedir. Hedef kitlemiz annelerimiz ve anne adayı yetişkinlerdir.

Aksaray ilimiz ve İlçelerinde Özellikle Annelerimizde farkındalık oluşturmak adına Şube Müdürlüğümüz, “EN İYİ NARKOTİK POLİSİ ANNE” sloganıyla vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu, Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan ya da kurs gören, STK’larda faaliyet gösteren Annelerimiz başta olmak üzere 25 yaş üstü yetişkinlere eğitimi vererek ulaşmayı planlamaktayız.

Aksaray İlimiz merkez ve ilçelerde 2021 yılında şu ana kadar 143 anne ve anne adayı yetişkinlere “EN İYİ NARKOTİK POLİSİ ANNE” kampanyası ve Narko Rehber Eğitimi verilmiştir.

İçişleri Bakanlığı tarafından uyuşturucu ile mücadele mobil uygulaması UYUMA projesi uygulanmaya başladı. Bu proje ile uyuşturucuya karşı verilen mücadele teknolojik imkanlar aracılığıyla vatandaş duyarlılığını oluşturmak, toplumsal sorumluluk bilincine uygun şekilde ve daha etkin hale getirmek suretiyle kalıcı ve güçlü bir mücadele ortamı oluşturulacaktır.

Cep telefonları Android ve İOS olan vatandaşların telefonlarına “UYUMA” projesini indirdiklerinde herhangi bir uyuşturucu satışı ile karşılaştıkları ihbarlarda bulunarak polis ve jandarmaların olaylara seri müdahale imkânı olacaktır. Yapılan ihbarlarda, ihbar yapanın kimlik bilgileri gizli tutulacaktır. Proje yazılımı milli ve yerli olup, çağın gereklerine uygun değişim ve gelişimlerine takip edilecektir.

 Vatandaşlarımız bu mobil uygulama  “UYUMA” projesi ile ihbarları tek tuşla yapacaktır. Böylelikle Uyuşturucu satıcılarına vatandaşların desteğiyle daha etkin mücadele verilecektir. Proje ile Emniyet Teşkilatımızın suç ve suçlularla mücadelesi artan ivmeyle ve kararlılıkla yol aldığını, yoluna devam ettiğini de göstermesi açısından da anlamlı ve değerlidir. 

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce 04/03/2021 günü saat:10:30’da Aksaray merkezde bulunan PARK SİTE AVM içerisinde stand kurularak, vatandaşlara afiş ve broşür dağıtımı yapılıp, “En İyi Narkotik Polisi Anne” kampanyası hakkında bilgilendirme çalışması yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Hattı - İlginç Ne Var?